سرنوشت پرونده بابک خرمدین چه می شود؟!

سرنوشت پرونده بابک خرمدین چه می شود؟!

با مرگ اکبر خرمدین، مهمترین سئوال این است که سرنوشت پرونده چه خواهد شد.

 اتهامات علی اکبرخرمدین،  ۳فقره قتل عمد و جنایات بر میت بود. او به جرم قتل دامادش قصاص و در رابطه با قتل فرزندانش به دیه محکوم می شد که حالا با مرگ قاتل و بر اساس ماده 435 قانون مجازات اسلامی،  درباره مجازات ققصاص، قرار موقوفی الاجرای مجازات در پرونده صادر می شود. یعنی پرونده درباره رسیدگی به اتهام قتل مختومه خواهد شد.

 اما درباره مجازات دیه، در صورت درخواست اولیای دم اکبر خرمدین ممکن بود به پرداخت دیه محکوم شود. حال آنکه دختر و پسر دیگر که او زنده هستند نسبت به وی رضایت بی‌قید و شرط خود را علام کرده بودند. پس تنها اولیای دم فرامرز داماد او هستند که می‌توانند با توجه به مرگ قاتل در خواست دیه کنند و در این صورت از اموال قاتل، دیه به آنها پرداخت خواهد شد.

درباره همسرش هم که متهم به معاونت در قتل است پرونده در جریان خواهد بود و پس از تکمیل تحقیقات به دادگاه فرستاده خوهد شد و با توجه به رضایت اولیای دم در پرونده، برای او به اتهام معاونت در قتل عمدی احتمالا از 6 ماه حبس تا 5 سال زندان در نظر گرفته خواهد شد.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.