هشدار چشم‌پزشکان: افزایش نزدیک‌بینی کودکان در دوران کرونا

هشدار چشم‌پزشکان: افزایش نزدیک‌بینی کودکان در دوران کرونا

انجمن حرفه‌ای چشم‌پزشکان آلمان (BVA) هشدار داد، به دلیل افزایش استفاده کودکان از تبلت و موبایل در خانه‌نشینی‌های دوران کرونا امکان نزدیک‌بین‌شدن آن‌ها افزایش می‌یابد.

نجمن حرفه‌ای چشم‌پزشکان آلمان با اشاره به کاهش فعالیت‌های تفریحی کودکان در دوران کرونا از والدین خواسته تا با آن‌ها بیش‌تر در خارج از خانه وقت بگذارنند. در غیر این صورت نزدیک‌بینی، کودکان را تهدید خواهد کرد.

به گزارش دویچه وله؛ انجمن حرفه‌ای چشم‌پزشکان آلمان (bva) هشدار داد، به دلیل افزایش استفاده کودکان از تبلت و موبایل در خانه‌نشینی‌های دوران کرونا امکان نزدیک‌بین‌شدن آن‌ها افزایش می‌یابد.

لودگر وولرینگ، سخنگوی این انجمن به خبرگزاری آلمان گفته است: «ما هنوز داده‌ای در این باره در دست نداریم اما مطالعات قبلی حاکی از احتمال چنین تأثیری است.»

او نور روز را عامل مهمی در جلوگیری از نزدیک‌بین شدن کودکان برشمرد و گفت، حتی نور کم‌جان روز بهتر از نور مصنوعی است.

وولرینگ افزود: «پیش از همه بازی‌های طولانی‌مدت با موبایل یا تبلت می‌تواند به نزدیک‌بین شدن کودکان بیانجامد.»

او به والدین توصیه کرد، در دوران کرونا که فعالیت‌های تفریحی کودکان کم‌تر از سابق شده فرزندان خود را بیش‌تر بیرون برده و با آ‌ن‌ها در خارج از خانه وقت بگذارنند.

انجمن حرفه‌ای چشم‌پزشکان آلمان در سال ۱۹۵۰ تأسیس شده و عقاید و مصالح حرفه‌ای آن‌ها را نمایندگی می‌کند.

 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.