آیا موجودات فضایی، همین نزدیکی هستند؟!
واکاوی چند نکته از جلسه کنگره آمریکا با محوریت موجودات فضایی

آیا موجودات فضایی، همین نزدیکی هستند؟!

دیوید گراش، در اظهار نظری جنجال تاکید کرده بود که دولت آمریکا به یک سفینه فضایی به بزرگی یک زمین فوتبال دسترسی پیدا کرده است. او همچنین تاکید کرده که در محل سقوط یکی از بشقاب پرنده‌هایِ موجودات فضایی، بقایای بیولوژیکی از ساکنان آن نیز وجود داشته و نهادهای تحقیقاتی دولت آمریکا در حال انجام مطالعات محرمانه در این رابطه هستند.

موجودات فضایی و فرازمینی و مواجهه بشر با آن‌ها، از دیرباز ذهن انسان‌ها را به خود مشغول کرده. کتاب‌ها و فیلم‌های زیادی نیز در این رابطه نوشته و ساخته شده است. کلیت این مساله یک موضوع مرموز و عجیب را تداعی می‌کند که در قالب آن، موجوداتی بیگانه و ناشناخته، به حریم زندگی انسان‌ها نزدیک می‌شوند؛ با این حال این نزدیکی هنوز به نقطه‌ای نرسیده که مردم عادی بتوانند تجربیاتی از این ماجرا داشته باشند.
به گزارش فرارو؛ اساسا همین مرموز بودن و ناشناخته بودن ماجرا است که آن را برای بسیاری از انسان‌ها جذاب کرده است. با این حال، اینطور به نظر می‌رسد که این مساله کم کم از حالت فانتزی خارج می‌شود و ابعاد جدی تری را به خود می‌گیرد. بر اساس ارزیابی‌های دولت آمریکا، آمار مشاهده اشیاء ناشناخته و مرموز که به بیگانگان فضایی نسبت داده می‌شود، از سال ۲۰۲۱ افزایش قابل توجهی داشته و به بیش از ۳۵۰ مورد رسیده است. این در حالی است که در طی ۱۷ سال، گزارش‌های مختلف دولت آمریکا، تنها ۱۴۴ مورد ثبت کرده است.
اتفاقاتی نظیر حادثه "تیک تاک" در سال ۲۰۰۴ که بر اساس ویدئوی ضبط‌شده توسط تجهیزات رهگیری و ردیابی پیشرفته یکی از هواپیما‌های آمریکایی، شیئی مستطیل شکل در آسمان روشن دیده می‌شد و سپس با سرعتی فوق العاده محو می‌گردد نیز تنور حدس و گمانه زنی‌ها در مورد موجودات فضایی و حضور آن‌ها را افزایش داد.

مساله مهم در این میان این است که پنتاگون (وزرات دفاع آمریکا) نیز اصالت ویدئوی مذکور را کاملا تایید کرده است. البته که در طی سال‌های مختلف، افراد گوناگون به ویژه افسران نظامی نیروی دریای و هوایی آمریکا نیز در موقعیت‌های مختلف از برخورد خود با اشیاء ناشناس در گستره ماموریتیشان خبر داده‌اند. با این همه، به تازگی، یک رویداد قابل تامل، جدی بودن مساله را بیش از پیش افزایش داده و کنجکاوی‌های بین المللی را برانگیخته است. این رویداد چیزی جز جلسه استماع کنگره آمریکا با محوریت برخورد و مواجهه با موجودات فضایی نیست.
نکات مهم مطرح شده در جلسه استماع کنگره آمریکا چه بود؟

در جلسه مذکور، دو تن از افسران نظامی آمریکایی با نام‌های "دیوید گراش" و "دیوید فریور" حضور داشتند و نکات قابل تاملی را در مورد مواجهه با موجودات فضایی مطرح ساختند. دیوید گراش مدعی شد که دولت آمریکا لاشه یکی از سفینه‌های بزرگ موجودات فضایی را به دست آورده و در سال‌های اخیر با قدرت، مشغول مهندسی معکوس و مطالعه آن بوده است. وی تصریح کرد خودِ وی به عنوان یک مسوول در برنامه‌ای برای تحقیق در مورد پدیده‌های غیرمعمول و غیرقابل توضیح، از دسترسی به برنامه مخفی دولت در مورد بشقاب پرنده‌ها محروم شده است.

دیدیود گراش پیشتر در اظهرا نظری جنجال تاکید کرده بود که دولت آمریکا به یک سفینه فضایی، به بزرگیِ یک زمین فوتبال دسترسی پیدا کرده است. او همچنین تاکید کرده که در محل سقوط یکی از بشقاب پرنده‌های موجودات فضایی، بقایای بیولوژیکی از ساکنان آن‌ها نیز وجود داشته و نهاد‌های تحقیقاتی دولت آمریکا در حال انجام مطالعه در این رابطه هستند.

در ادامه جلسه کنگره آمریکا، دیوید فریور نیز تاکید کرد که در سال ۲۰۰۴ و در جریان یک پرواز تمرینی، با یک شی عجیب رو به رو شده است. نیویوک تایمز با انتشار تصاویر این رویارویی عجیب در زمان خود جنجال‌های زیادی را نیز به پا کرد.
مخفی کاری دولت آمریکا در مساله موجودات فضایی

اگرچه پنتاگون تاکنون در چندین نوبت، اصالت تصاویر مرتبط با اشیا عجیب و غریب در آسمان را تایید کرده، با این حال هیچگاه به صورت جزئی اقدام به ارائه اطلاعات نکرده است. دیوید گراش در جلسه کنگره به صراحت اعلام کرد که افشاگری‌های وی در مورد موجودات فضایی و سفینه‌هایی که در اخیار دولت آمریکا است سبب شد تا اقدامات خصومت آمیزی با وی صورت گیرد. ادعای جنجالی دیوید گراش این بود که دولت آمریکا حتی افرادی را که قصد افشاگری در این زمینه داشته اند، هدفِ حمله قرار داده و آسیب‌هایی را به آن‌ها وارد کرده است.

گراش در پاسخ به این سوال که آیا وی افرادی را که ادعا می‌کند آسیب دیده اند می‌شناسد یا خیر؟ با صراحت گفت بله آن‌ها را می‌شناسد. در عین حال، او از پاسخ‌دادن به این مساله که آیا پایِ قتل هم در میان است طفره رفت و گفت توضیحات لازم را به صورت خصوصی خواهد داد.

به طور کلی، یکی از نکانی که در  جلسه استماع کنگره که برای نخستین بار برگزار می‌شد، خودنمایی می‌کرد این بود که در بسیاری از لحظات بر این مساله تاکید می‌شد که از ارائه جزئیات بیشتر به دلیل امنیت ملی آمریکا باید خودداری شود.
موجودات فضایی؛ تهدید علیه امنیت ملی آمریکا

یکی از نکات مهم با محوریت موجودات فضایی و به طور خاص مواجهه دولت آمریکا با این موضوع این است که اساسا وزارت دفاع آمریکا این موضوع را نوعی تهدید علیه امنیت ملی آمریکا می‌داند و درست به همین دلیل هم است که ارائه توضیحات بیشتر در این حوزه در واقع ارائه اطلاعات طبقه بندی شده دولت آمریکا به حساب می‌آید و بسیار چالش‌زا است.

در واقع، هر چه مساله برای افکار عمومی شبیه به یک موضوع سرگرم کننده است، این موضوع برای مقام‌های ارشد نظامی و امنیتی آمریکایی به مثابه تهدید علیه امنیت ملی قلمداد می‌شود. به بیان ساده تر، آمریکا موجودات ناشناخته را دشمن خود می‌داند و تقابل با آن‌ها اولویت این کشور است.
موجودات فضایی و سناریوی جنجالی

بازخوانی کلیه روایت‌هایی که تاکنون چه از سوی افراد عادی و چه افراد خاص و صاحب منصب ارائه شده، بیش از همه بر یک مساله جدی مهر تایید می‌زند: ما با موجوداتی طرف هستیم که به شدت پیشرفته هستند. آن‌ها از وسایلی برای حمل و نقل خود استفاده می‌کنند که دانشِ بشر قادر به درک انرژی و سرعت جابجایی آن‌ها نیست. بعید نیست که حتی بگوییم آن‌ها فرسنگ‌ها از حیث فناوری از بشر جلوتر هستند و احتمالا توانایی‌های قابل توجهی را نیز در رصد فعالیت‌های بشر دارند.

پیش از این در جریان یکی از ماجرا‌هایی که یکی از افسران نیروی هوایی ارتش آمریکا در مورد مواجهه اش با موجودات فضایی گفته بود، به این نکته اشاره شده که بشقاب پرنده موجودات فضایی به داخل اقیانوس سقوط می‌کند و وقتی نیرو‌های آمریکایی به نقطه سقوط نزدیک می‌شوند، آب در آن منطقه به حالت جوش قرار داشته است. در مورد این مساله که آیا واقعا از جسد موجودات بیگانه فضایی نیز چیزی به دست بشر و  دولت آمریکا رسیده، اما و اگر‌های زیادی مطرح است و البته که دولت آمریکا، در این زمینه شفاف نیست.

با این همه، این که پنتاگون و نهاد‌های فضایی این کشور، بخش‌هایی را برای مطالعه این حوزه در ساختار‌های خود دارند، می‌تواند گواهی بر این مساله باشد که صورت مساله برخلاف ظاهر جالب و سرگرم کننده خود، کاملا جدی است. در این میان، برخی تحلیلگران نیز به این نکته اشاره می‌کنند که امکان دارد در برخی موارد، افرادی که اشیا عجیبی را مشاهده کرده اند، در واقع با تجهیزات جاسوسی چینی‌ها رو به رو شده اند. موضوعی که پیشتر نمود خود را در قالب پرواز یک بالن جاسوسی دولت چین بر فراز یکی از ایالات آمریکا نشان داد.

با این همه، این سناریو نیز بیش از آنکه واقعی به نظر برسد، تئوری‌های توطئه را در قالب رقابت‌های کلان و راهبردی چین و آمریکا تداعی می‌کند.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.