وضعیت فعالیت دستفروشان پارکینگ پروانه مبهم و نامشخص اس
تذکر الهام فخاری به شهردار تهران:

وضعیت فعالیت دستفروشان پارکینگ پروانه مبهم و نامشخص اس

الهام فخاری عضو شورای شهرتهران طی تذکری در مورد تاخیر در تعیین تکلیف غرفه داران و فروشندگان جمعه بازار صنایع دستی پارکینگ پروانه خطاب به شهردار تهران در صحن علنی شورای اسلامی شهرتهران گفت: پارکینگ پروانه با قدمتی نزدیک به 20 سال هر هفته روزهای جمعه با حدود هزار و صد غرفه پذیرای بیش از دو هزار دستفروش و بساط گستر بود.

الهام فخاری عضو شورای شهرتهران طی تذکری در مورد تاخیر در تعیین تکلیف غرفه داران و فروشندگان جمعه بازار صنایع دستی پارکینگ پروانه خطاب به شهردار تهران در صحن علنی شورای اسلامی شهرتهران گفت: پارکینگ پروانه با قدمتی نزدیک به 20 سال هر هفته روزهای جمعه با حدود هزار و صد غرفه پذیرای بیش از دو هزار دستفروش و بساط گستر بود. این جمعه بازار از محبوب ترین بازارهای تهران بوده و هر هفته حدود ۲۱ هزار بازدید کننده از آن استقبال می کردند. با توجه به تخصصی بودن بازار و موضوع هنری و صنایع دستی در این رویداد هفتگی، پارکینگ پروانه طی این سال‌ها توانسته بود کاملا خودجوش به نقطه‌ دیدنی تهران تبدیل شود، تا جایی که حضور گردشگران خارجی و ملی در این رویداد هفتگی مشهود بود. 

 رئیس شورای اسلامی استان تهران افزود: شهرداری تهران در آخرین روزهای فروردین سال جاری وعده کرده بود که بعد از پایان محدودیت‌های وضع‌شده بر فعالیت کسب‌وکارها در دوران شیوع کرونا، جمعه بازار در موقعیت جدید مستقرخواهد شد. با این حال پاساژها و بازارهای مسقف کشور از روز اول اردیبهشت مجوز ادامه کار پیدا کردند اما حالا با گذشت بیش از شش ماه از شروع کار پاساژهای مسقف، وضعیت ادامه فعالیت دستفروشان پارکینگ پروانه مبهم و نامشخص است. 
 نایب رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر ادامه داد: پس از عملی نشدن وعده انتقال این جمعه بازار به پارک شهر، مدت هاست که وعده راه اندازی این جمعه بازار با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بر اساس تفاهم نامه با شرکت اراضی عباس آباد در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد مطرح شده است. بنا به وعده شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل بازار تخصصی صنایع دستی با ۱۵۰۰ غرفه و فضایی بالغ بر ۴۶۰۰ متر مربع در جمعه بازار باغ ایرانی در اختیار هنرمندان و تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت و در اوایل آبان ماه فعالیت خود را آغاز می کند. این وعده نیز تاکنون عملی نشده است.
 الهام فخاری در پایان تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت احیای این رویداد هنری، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا، در شهر تهران متذکر می شوم تأخیر در راه اندازی این جمعه بازار علاوه بر صدمات و خسارت هایی که به غرفه داران و فروشندگان این بازار وارد خواهد آورد و هم اکنون باعث تعطیلی بسیاری از کارگاه های کوچک صنایع دستی شده است، شهروندان مشتاق و علاقه مند را از فرصت بهره مندی از یک نمایشگاه خودجوش هنری محروم می سازد. لذا از شهردار محترم تهران درخواست رسیدگی فوری به این موضوع را دارم.

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.