کد خبر : 182164 تاریخ : ۱۴۰۳ يکشنبه ۲۰ خرداد - 23:12
حمایت حزب ندای ایرانیان از دکتر مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری: امید است که اِجماع اصلاح‌طلبان و عقلای معتدل، به همراه مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو، به پیروزی خردورزی منتهی شود حزب ندای ایرانیان با رصدِ وضعیتِ جاری کشور، و با توجه به ظرفیت کم‌نظیر دکتر پزشکیان، و همچنین با توجه به آسیب‌شناسی انتخابات چند دوره اخیر، که فقدان اِجماع و یکپارچگی در میان اصلاح طلبان موجب از دست رفتن پایگاه اجتماعی اصلاحات و سرخوردگی آنان و مردم شد، حضور فعال و موثر در این انتخابات را توصیه می‌کند. تاکتیکِ تحریمِ انتخابات‌های قبلی آب به آسیابِ جریان خالص ساز ریخت تا با حذف نخبگان از چرخۀ مدیریت، به ادارۀ گعده‌ای کشور رو بیاورند.

 «حزب ندای ایرانیان» طی بیانیه ای حمایت خود را از دکتر دکتر پزشکیان در انتخابات ١۴٠٣ اعلام کرد. متن بیانیه به شرح زیر است:
به نام خدا
دست تقدیر شرایطی را رقم زده تا انتخابات ریاست‌جمهوری یک سال زودتر از موعد معمول برگزار شود، وظیفه‌ای سنگین بر دوش عُقلا و دوستداران این آب و خاک گذاشته شده تا در همراهی تقدیر و تدبیر چنان کنند که وضعیتِ دستگاه اجرایی کشور به ریل عقلانیت بازگردد.
سفرۀ خالی اقشار فرودست، طبقاتِ متوسطی که دیگر حتی توان پرداخت اجاره‌خانه را هم ندارند، چرخ‌های تولید از حرکت بازمانده، و اقتصاد از رمق افتاده، آن واقعیت تلخی است که ما را به حضوری فراگیر فرا می‌خواند. حضوری تاریخ‌ساز برای تغییر وضع موجود از طریق صندوق رأی!
واقعیت نابسامان اقتصاد داخلی، آن روی سکۀ شرایط نامطلوب کشور در عرصۀ بین‌المللی است. تحریم‌های ناجوانمردانه و غیرقانونی در همدستی با دشمنی قدرت‌های بزرگ در عرصۀ بین المللی موجب شده تا کشور در چاه ویل تورم و رکود دست و پا بزند و راه برون رفتی نیابد؛ تا جایی که شاخص‌های منفی اقتصاد کلان، مواردی همچون ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی، تراز بانک‌ها، پایه پولی و فرار سرمایه هر روز بدتر شود و بر آشوبهای اقتصادی کشور بیفزاید.
باید بر این چشم‌انداز انبوه مشکلاتی که سیستم اداری داخلی و شرایط نامساعد خارجی، بر افق تحولات آینده ایران می‌گشاید، فسادهای موردی را نیز افزود. فسادهایی که همچون اژدهای هفت‌سر قصه‌های پریان هر سر آن را که می‌زنیم، چند سر دیگر درمی‌آورد و جداً باید ریشه‌یابی و ریشه‌کنی بشود.
در این میان عوامل طبیعی و اقلیمی نیز مصائب کشور را دوچندان کرده است. عواملی همچون خشکسالی، گرمایش جهانی، نابودی تالابها، بیابان‌زایی، جنگل‌زُدایی، خشک شدن سفره‌های آب زیرزمینی، فرونشست زمین و تنشهای آبی؛ که برخی طبیعی‌اند و بعضی دست‌پختِ شیوه‌های مدیریتی غلط گذشته، که جملگی وضعیت بحرانی اقلیم ایران را رقم زده‌اند. وضعیتی که بعضاً نه تنها توسعه را ناممکن می‌کند، بلکه در برخی نقاط حداقلِ شرایط طبیعی برای زنده بودن را از بین بُرده است.
در چنین شرایطی که سه هیولایِ دولت توسعه‌گریز، سیاست‌خارجی تحریم‌زا، و فساد داخلی لجام گسیخته، بر بسترِ بحرانِ فراگیرِ اقلیمی، دست در دست یکدیگر مشغول نابود کردن امروز و آینده ایران هستند، حضور جناب آقای دکتر پزشکیان می‌تواند فرصت مغتنمی باشد برای تغییر و گذر به وضعیتی بِه از این.
دکتر پزشکیان شخصیتی دانشگاهی، وزیری توانا، و مدیری برجسته است، برخوردار از پاکدستی و سلامت نفس، که می‌تواند در شرایط فعلی هم نامزد مطلوب باشد و هم مشعلِ اصلاحات و نورِ امید به فردای بهتر را زنده نگه دارد.
حزب ندای ایرانیان با رصدِ وضعیتِ جاری کشور، و با توجه به ظرفیت کم‌نظیر دکتر پزشکیان، و همچنین با توجه به آسیب‌شناسی انتخابات چند دوره اخیر، که فقدان اِجماع و یکپارچگی در میان اصلاح طلبان موجب از دست رفتن پایگاه اجتماعی اصلاحات و سرخوردگی آنان و مردم شد، حضور فعال و موثر در این انتخابات را توصیه می‌کند. تاکتیکِ تحریمِ انتخابات‌های قبلی آب به آسیابِ جریان خالص ساز ریخت تا با حذف نخبگان از چرخۀ مدیریت، به ادارۀ گعده‌ای کشور رو بیاورند.
 و امروز که فرصتی برای تغییر مهیا شده، ما نداییان ضمن ابراز ناخرسندی از رد صلاحیت سایر شایستگانی که آنان نیز دلسوز کشور و منافع ملی بودند، بر این باوریم فرصت‌سوزی در این انتخابات می‌تواند لطماتِ جبران ناپذیری برای ایران به همراه داشته باشد. از این رو، ضمن حمایت از نامزدی دکتر پزشکیان خواهان پشتیبانی همه‌جانبه جبهه اصلاحات و مردمِ شریف و اصلاح‌جوی کشور از این چهره شناخته شده‌ایم.
امید است که اِجماع اصلاح‌طلبان و عقلای معتدل، به همراه مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو، به پیروزی این عقلانیت منتهی شود.
 پیروزی نامزدی که می‌خواهد نماد خردورزی، ندای مردم و پیگیرِ مطالباتشان باشد؛ و مادامی که چنین باشد و چنین کند، حمایتِ تمام قد ما را به همراه خواهد داشت.
حزب ندای ایرانیان
یک‌شنبه 20 خردادماه 1403