کد خبر : 10604 تاریخ : ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ بهمن - 11:11
‌مهاجرانی به اصلاح طلبان: در ۱۴۰۰ برنده می‌شوید اگر تدبیر کنید ⁦▫️⁩عطاءالله مهاجرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوران اصلاحات در نامه ای به روزنامه شرق، به حمله این روزنامه به خودش که او را پشیمان از اصلاح طلبی خوانده بود پاسخ داده است:

⁦▫️⁩عطاءالله مهاجرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوران اصلاحات در نامه ای به روزنامه شرق، به حمله این روزنامه به خودش که او را پشیمان از اصلاح طلبی خوانده بود پاسخ داده است:

⁦▫️⁩بار بلور اصلاحات در جاده هزارپیچ آزادی، مردم‌سالاری، رواداری، اعتلای اجتماعی و سیاسی، در موج اول و دوم، دو ضربه کاری: ۱- رادیکالیسم مطبوعاتی ۲- نفی و تخریب وجهه سیاسی و اجتماعی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، را در کارنامه خود دارد. ضربه سوم، ممکن است به همان تعبیر «‌مرگ اصلاحات» بینجامد و احیا یا نوسازی اصلاحات اگر هم در افق محال قرار نگیرد، امری بسیار دشوار و متعذر باشد و دیگر نتوان گفت: زنده باد اصلاحات!
⁦▫️⁩دشواری از آنجا شروع می‌شود که اصلاح‌طلبان در طیف گسترده‌ای حضور داشته و دارند. با جزرومدّ سیاسی، گاه حضور پررنگ در ساحت سیاسی و اداره کشور داشته‌اند یا به محاق رفته‌اند.
⁦▫️⁩به نظرم اگر با تدبیر و هماهنگی و انسجام عمل کنند، احتمال دارد که در انتخابات ۱۴۰۰ پیروز میدان باشند؛ به شرط اینکه از نقد خود نهراسند و از غبارروبی خویش پریشان نشوند.
⁦▫️⁩از نقد اصلاح‌طلبی رادیکال و اصلاح‌طلبان رادیکال، گوشه‌چشمی به خشنودی جبهه مقابل یا مخالف یعنی اصولگرایان ندارم. یعنی نمی‌خواهم در سیاست جامه نو کنم و در جست‌وجوی جایگاه باشم.